viac hudby, menej Fun

Autor: Julia Bujňáková | 22.5.2007 o 22:02 | Karma článku: 9,29 | Prečítané:  3266x

apríl 2007 (nepamätám deň, ale niekedy v druhej polovici mesiaca :). Doma. d.ú. na žurnalistické žánre – (pokus o) komentár. to funradio ma fakt dostalo! ... čo najďalej od rádia :(

kampaňou „viac hudy, viac fun“ spustilo 2. apríla Fun rádio nové vysielanie. zrušili sa Fun news, moderátorské vstupy i všetky relácie počas dňa. s nimi odišla aj fun. ostali piati kľúčoví moderátori, reklamné vstupy a obohrané pesničky. a ešte neopodstatnený názov.

najväčšiu dávku zábavy ponúkajú Efa, Adela a Sajfa v Run Fune od šiestej do desiatej. aby sme sa nepredávkovali, nasleduje celodenný programový blok Fun rádio. od desiatej ráno do šiestej večer žiadny moderátor, hudbu prerušujú len servisné rubriky a komerčné súčasti. potom do toho vstupuje párkrát aj Marcel Forgáč. Od 21:00 do 24:00 udržuje kontakt s poslucháčmi Cuco prostredníctvom telefonátov, sms a e-mailov. jediní záchránení sú víkendové špecializované relácie ako Fun Style či Cine Fun.

nove Fun rádio „hrá viac hudby, ako ktokoľvek iný“ a „najviac českej a slovenskej hudby“. v praxi to znamená, že pri oslabení slova bola ešte viac posilnená frekvencia hranosti najnovších hitov a sedem slovenských piesní rotujúcich superčasto. jedinou radosťou pre uši tak ostáva pár starších songov, ktoré síce nezdvíhajú krvný tlak, ale tiež vás nerozosmejú.  

týmito zmenami si Fun rádio chcelo posilniť tretiu priečku počúvanosti pred Jemnými melódiami. vedenie tohto „nízkorozpočtového“ média sa spolieha na výsledky prieskumov, ktoré jasne hovoria, čo ľudia chcu. podľa názorov jeho stálych poslucháčov, efekt však bude opačný. tí si playlist vedia urobiť aj vlastní na MP3 prehrávači, bez reklám. cieľová skupina má pri počúvani rádia iné potreby. skvelo naladený hlas, zábavné súťaže, telefonáty, náladu dvíhajúce vstupy, vtipne glosujúce spravodajstvo... počas celého dňa. ich najväčším prianim k 17. narodeninám Fun rádia je, aby sa vrátilo staré dobré Fun.

: : už najmenej 2 mesiace fungujem štýlom: do desiatej fun, potom radio monte carlo. na slovensku si neviem nájsť rádio s fajnym slovom aj dobrou hudbou :(

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Bonaparte u Fica bude deň otvorených dverí

Majetok Ladislava Bašternáka pôjde do konkurzu.

Autorská strana Samuela Marca

Bugárov paradox: Bez neho je to iba horšie (píše Samo Marec)

Most je zaslúžene pod piatimi percentami. Problém je v tom, že to nie je dobre.


Už ste čítali?